neznámý autor, akvarel, kolem 1840, výřez, z Kateřina Bečková--Zmizelá Praha
>>> Komunitní centrum (Klubovna)
  °  Pravidelný program v klubovně   °  Archív akcí v klubovně   °  

Přijměte naše pozvání do Komunitního centra Kampa. V programu pro dospělé nabízíme pravidelné kurzy z oblasti hudby, fitness a udržování zdravého životního stylu, výtvarných technik, kultury a mnohých dalších. Rádi Vás přivítáme na našich besedách a přednáškách se známými i méně známými spisovateli, cestovateli a badateli. V rámci rodičovského klubu je možnost konzultace konkrétního tématu s psychologem či odborníkem. Během pravidelných projekcí Filmového klubu, můžete shlédnout filmy z české i zahraniční produkce. Na své si přijdou jak milovníci dokumentů, komedií, alternativní kinematografie nebo dramat. Přijďte se také podívat na výstavy, které pravidelně realizujeme v našich prostorech. Přijďte se pobavit na festivaly a happeningy, které pořádáme či se spolupořadatelsky podílíme. Nabízíme prostor pro organizaci Vašich kulturních či společenských aktivit.


Pravidelný program v klubovně:


Pondělí 19:00–21:00 Orientální tanec
     
Středa 10:00–10:45 Cvičení na míčích pro maminky
  18:00 - 19:15 Hathajóga
     
Čtvrtek 18:00–19:30 Africké bubny — začátečníci
  19:30–21:00 Africké bubny — pokročilí
     
Neděle 19:00–21:00 bubnování na djembé s Lubomírem Holzerem (1 × za 14 dní)

  

 


archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Zima 12/13 v klubovně KC Kampa:


Program KC Kampa na únor 2013 (letáček v pdf)

Program KC Kampa na leden 2013 (letáček v pdf)

Program KC Kampa na prosinec 2012 (letáček v pdf)

Podzim 12 v klubovně KC Kampa:


Program KC Kampa na prosinec 2012 (letáček v pdf)

pátek 14. 12. 15.00 Plavení světel — svátek sv. Lucie
tvořivé dílny, jarmark, občerstvení a průvod po Kampě v čele se sv. Lucií, pouštění světýlek do Vltavy

úterý 11. 12. 18.30 vernisáž prodejní výstavy panenek pro UNICEF
Navštivte výstavu panenek, které šily (nejen) maminky z KCK. Adopcí (zakoupením) panenky přispějete na dětské očkování. Účast přislíbili Anežka a Jan Hřebejkovi, Petr Šabach, Štěpánka a Luboš Hilgertovi.

středa 5. 12. 16.00 Mikulášská besídka
tradiční zábavné odpoledne se zpíváním koled a návstěvou Mikuláše, anděla a čerta — nutná rezervace na tel. 608 444 654 nebo na e-mailu barbara.sabachova@kckampa.eu

úterý 4. 12. 18.00 kurz první pomoci u dětí
(pořádá FITMAMI) · více informací na fitmami.cz

neděle 2., 9. 12. 10.00 divadelní dílna Moniky Necpálové pro děti
tel. 775 602 031 · monika.necpalova@gmail.com


Program KC Kampa na listopad 2012 (letáček v pdf)

neděle 27. 11. 20.00 Filmový klub — Dozvuky Bollywoodského festivalu 2012
Promítneme jeden z divácky úspěšných snímků z letošního festivalu Bollywoodských filmů v Praze. Ochutnávka indických specialit.

úterý 13. 11. 20.00 Filmový klub — 4. revoluce
režie: Carl A. Fechner, Německo, 2010, premiéra 2. 10. 2012
Nejúspěšnější německý dokumentární film roku 2010. Film o průkopnických projektech v oblasti energie z deseti zemí světa. Od rodin v Mali a Bangladéši, přes revoluční alternativní pohon v automobilovém průmyslu, až po kancelářskou budovu v Německu, která vyrábí více energie než sama spotřebuje.

čtvrtek 15. 10. seminář Jak sladit práci a rodinu
(pořádá o. s. Aperio)
Jak chci, aby vypadal můj pracovní a rodinný život? Jaké jsou moje zákonné možnosti a omezení? Co potřebuji k tomu, abych obojí sladil/a podle svých představ? Na tyto otázky Vám může odpovědět právě tento seminář. Vstup ZDARMA, hlídání dětí během semináře zajištěno.

úterý 6., 20. 10. 18.00 workshopy šití panenek pro UNICEF
Ty pak budou vystavené celý prosinec na prodejní výstavě v prostorách KCK. Prodejní výstava bude zahájena začátkem prosince vernisáží, na které budete mít možnost panenky si zakoupit a podpořit tak jedno dítě, které bude díky vaší finanční podpoře očkováno proti šesti smrtelným chorobám. V sumě 600 Kč jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka apod. Pokud se workshopů nemůžete zúčastnit, a přesto chcete panenku ušít, můžete přijít kdykoliv ve všední den do KC Kampa (otevřeno po-čt 9.30–18.00, pá 9.30–12.00) a oslovit službu v herně, která Vám návod a střih na ušití panenky dá.


Program KC Kampa na říjen 2012 (letáček v pdf)

úterý 23. 10. Filmový klub — Karel Reisz, ten filmový život

neděle 21. 10. Severský dětský den
(v rámci festivalu Dny severu)

úterý 9. 10. Filmový klub — Malostranské povídky po 135 letech

sobota 6. 10. Divadelní dílny pro děti (dopoledne) a pro dospělé (odpoledne) vede Monika Necpálová.
(vede Monika Necpálová)


Program KC Kampa na září 2012 (letáček v pdf)

10.—14. 9. bude probíhat týden ukázkových hodin zdarma.

Všechny nabízené kroužky a kurzy můžete v tomto týdnu navštívit a vybrat si ten, který právě Vás zaujal.


15. 9. Divadelní dílny pro děti (dopoledne) a pro dospělé (odpoledne)

Vede Monika Necpálová


sobota 22. 9. Malostranské vinobraní — Dozvuky horňáckých slavností

Čtvrté malostranské vinobraní začne na Kampě od 14.00 a bude trvat do večerních hodin. Můžete se těšit na muzikanty a tanečníky z Horňácka, košt vín, burčáku, slivovice a klobásek z Moravy. Více na www.malostranskevinobrani.cz.
Současně bude na zahradě KCK probíhat MimiBazar (pokud máte zájem nějaké oblečení prodat, kontaktujte Blanku Fialovou: b.fialova71@gmail.com, 606 279 940).


Jaro 12 v klubovně KC Kampa:


Program KCKampa na červen 2012 (letáček v pdf)

Pátek 22. června od 1800 — Radek Tomášek v KCKampa — zpěvák a kytarista, autor mnoha písní, z nichž některé vstoupily do zlatého fondu české lidové tradice, bude hrát, zpívat a vyprávět... Koncert zrušen — ve stejné době se přímo na Kampě odbývá jiná, podstatně hlučnější hudební produkce — je nám to líto a omlouváme se.
Úterý 19. června od 1800 — Velká sýrová nakládačka VI. — Ochutnávky, hodnotné sýrové ceny, registrace nakládačů na syrova.nakladacka@centrum.cz, http://www.syrovanakladacka.cz.
Úterý 5. června od 2000 filmový klub KCK: Helena Třeštíková — Soukromý vesmír

Program KCKampa na květen 2012 (letáček v pdf)

Úterý 29. května od 2000 filmový klub KCK:
Jakub Wagner — Povídky malostranské po 130 letech


Úterý 22. května 1900 Přednáška s besedou:
Jak se připravit a uspět při přijímacím pohovoru
(vstup volný)
Sobota 19. května od 1600 — Májový happening na Kampě — odpoledne pro děti s Centrem Sámovka — „Vzkazy v láhvi“ od děti z dětských domovů, klauni, chůdaři, beatbox, bubnování, zpěv...
Úterý 15. května od 1700 — Vernisáž výstavy studia Oáza
Středa 2. května 2000 Blanka a Zdeněk Chvojovi —
Beseda a promítání o cestě po Madagaskaru a Reunionu
Program KCKampa na duben 2012 (letáček v pdf)

Úterý 24. dubna od 2000 filmový klub KCK: Aki KAURISMÄKI — LE HAVRE

Úterý 10. dubna od 1830 Beseda a promítání filmu: Dagmar Smržová — Zachraňte Edwarde

Program KCKampa na březen 2012 (letáček v pdf)

Úterý 27. března od 2000 filmový klub KCK: Šimon Špidla — Mrtvá trať

20. a 23. a 24. března Kampa střed světa Na oslavu jedinečnosti KAMPY

Zima 12 v klubovně KCKampa:


Úterý 13. března 1830 Beseda o cestě po Keni a zahájení sbírky KCK Adopce na dálku
Program KCKampa na únor 2012 (letáček v pdf)

Úterý 21. února od 2000 filmový klub KCK: Martin Mareček — Pod sluncem tma
(následuje beseda s režisérem, kameramanem, aktéry)

Úterý 14. února od 1800 Beseda a promítání filmu: Dagmar Smržová — Nejtěžší volba

Program KCKampa na leden 2012 (letáček v pdf)

Pondělí 23. ledna 1330–1430 — Seminář o očkování s MUDr. Ráchel Paslerovou
Úterý 17. ledna v 1800 — vernisáž výstavy Magdalény Bořkovcové
Úterý 10. ledna od 2000 filmový klub KCK: Anne SEWITSKY — Happy Happy (Sykt lykkelig)

archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 11 v klubovně KCKampa:


Program KCKampa na prosinec (letáček v pdf)

Vánoční prázdniny (22.12. 2011–2.1. 2012), provoz KCKampa přerušen


Pondělí 19. prosince od 1900 — Vánoční koncert v kostelíku Na Prádle: Muzika Špalíček (housle, klarinet, kontrabas, viola, dudy, famfrnoch... )
Úterý 13. prosince od 2000 filmový klub KCK: Ozvěny Bollywoodského festivalu:
Amol Palekar — Paheli (Indie, 141 min., 2005)

Sobota 10. prosince 1500 — Plavení světel se Svatou Lucií v KC Kampa
Pátek 2. prosince od 1700 — Vernisáž výstavy výtvarného spolku Hruška
letáček na listopad

Úterý 15. listopadu od 2000
filmový klub KCK:
Fridrik Thór Fridriksson — Mama Gógó (Island, 90 min., 2010)

Pondělí 7. listopadu 1300 Seminář První pomoc u miminek a dětí do 3 let

http://www.fitmami.cz/kurzy-prvni-pomoci-u-deti    


letáček na říjen
Úterý 25. října od 2000
filmový klub KCK:
Marcus Vetter, Karin Steinbergerová — HLAD (Hunger) (Německo, 90 min., 2009)

Úterý 18. října 1800promítání dokumentárního filmu o českém porodnictví Porodní plán
a následná beseda s autorkami Gabrielou Kontra a Kateřinou Kačerovskou

Úterý 11. října od 2000
filmový klub KCK:
Jana Počtová — GENERACE SINGLES (ČR, dokument, 77 min., 2011)

Léto 11 v klubovně:


letáček na červen, červenec a začátek září
Sobota 17. září 1400 — 3. ročník Malostranského vinobraní — Dozvuky Horňáckých slavností.
Čtvrtek 1. září 1700 Vernisáž výstavy Legrácky pro děti —
Loutky a hračky výtvarnice Květoslavy Křížové

 


Čtvrtek 1. září 1300 Teatrotoč — malý divadelní festival na zahradě KC Kampa
22.–26.8. 2011 Příměstský tábor KCK 3-6 let a 7–11 let
15.–19.8. 2011 Příměstský tábor Divadelní díla 8–13 let

8.–12.8. 2011 Příměstský tábor Classacts v angličtině

11.–15.7. 2011 Příměstský tábor KCK 3–6 let a 7–11 let

od 20. června do 10 července Realizace projektu Malostranská pohádková herna
Sobota 25. června Dětský program United Islands v KC Kampa

 


Úterý 21. června 1600–1645 Plavba parníkem pro rodiče s dětmi
od 6. do 16 června — zkrácený provoz herny (s polední přestávkou — 930–1000 a 1500–1800)

 


Čtvrtek 16. června v 1000 a v 1600 Muzeum pověstí a strašidel – pro děti i rodiče
Úterý 14. června od 2000
filmový klub KCK:
Helena Třeštíková — Katka (ČR, 90 min., 2009)

Neděle 12. června 1000–1100 — program Class Acts v KC Kampa — Family yoga (rodič a dítě)
Sobota 11. června 1015–1200 — program Class Acts v KC Kampa — Storytelling (3–5 let)
Úterý 7. června od 1900 — Velká sýrová nakládačka V. Ochutnávky, hodnotné sýrové ceny, registrace nakládačů na syrova.nakladacka@centrum.cz, http://syrovanakladacka.blog.cz.
Středa 1. června od 1500 — Den dětí s klaunem Ferdou
Středa 1. června 1100–1300 — seminář Nejlepší chůva

Jaro 11 v klubovně:


letáček na květen
Úterý 31. května od 1700 — Vernisáž výstavy studia Oáza
Úterý 24. května od 2000
filmový klub KCK:
25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna — 2.díl

Úterý 10. května od 2000
filmový klub KCK:
25 ze šedesátých aneb Československá nová vlna — 1.díl

Úterý 10. května od 1830 — Workshop: Korálkování — s designérkou šperků L. Bohuslavovou

Úterý 3. května 1800 — Vernisáž výstavy: Panenky pro UNICEF
letáček na duben
Sobota 30. dubna od 1400 do 1700 — Derniéra výstavy Leonarda Rottera
Úterý 26. dubna 1800 Hana a Petr Řehákovi, Toulání po Filipínách — beseda
Úterý 19. dubna filmový klub KCK: Čestmír Kopecký uvádí dokumentární filmy absolventů FAMU
od 2015 Od višní do višní (režie Jana BORŠKOVÁ / ČR / 2010)
od 2115 Všechno je sračka (režie Tomáš WEINREB / ČR / 2009)
Pátek 15. dubna od 1600 a od 1700 — Workshop Jarní víla — technika: plstění
Úterý 12. dubna 1800 Ptáci ve městě — přednáška, pořádá MČP1
Pátek 8. dubna 1700 — Zahájení výstavy Leonarda Rottera

letáček na březen


Pátek a sobota, 25. a 26. března Kampa střed světa
Slavnost, konference, pouť a happening... na oslavu jedinečnosti KAMPY


čtvrtek 24. března od 1300 do 1800 — Workshop pro rodiče s dětmi: Panenky pro UNICEF

Zima 11 v klubovně:


čtvrtek 10. března od 900 do 1200 — Workshop pro (pra/)rodiče s dětmi: Panenky pro UNICEF
Úterý 8. března od 2000 — filmový klub KCK: Kimčongílie (Kimjongilia)
(režie N. C. Heikin / Korea / 2009 / 75 min.)
sobota 5. března od ??00 — Masopust na Kampě (pořádá SOP Malé Strany a Hradčan)
letáček programu na únor
Úterý 22. února od 2000 — filmový klub KCK: NESVATBOV (režie Erika Hníková,ČR,2010)
Pátek 18. února 1900 Mayové dnes — přednáší doc. PhDr. Olga Vilímková PhD
Pátek 11. února 1900 Guatemalští literáti — Čtení doprovázené hudbou (M. Žák, J. Cipra)
Úterý 8. února od 2000 — filmový klub KCK: beseda s Vítem Klusákem, režisérem filmu
Vše pro dobro světa a Nošovic

Pátek 4. února 1700 Vernisáž Výstavy Děti Guatemaly
18:00 oficiální zahájení, občerstvení, aukce

letáček programu na leden
Úterý 25. ledna od 2000 — filmový klub KCK: Zahrada (režie Martin Šulík, Slovensko/Francie, 1995)
Úterý 11. ledna od 2000 — filmový klub KCK: Pravidla lži (režie Robert Sedláček, ČR, 2006)

archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 10 v klubovně:


letáček programu na prosinec
Pondělí 20. prosince od 1900 — Vánoční koncert v kostelíku Na Prádle: Muzika Špalíček (housle, klarinet, kontrabas, viola, dudy, famfrnoch... )
Pátek 17. prosince 1700 Autorské čtení pro děti (s hudebním programem)
z knížky Aleny Zemančíkové — Mařenka a Čenda (a medvěd!)
Úterý 14. prosince od 2000 — filmový klub KCK: Půl čtvrté (režie Tomáš Hodan, ČR, 2006)
Úterý 7. prosince od 2000 — filmový klub KCK: Pan Nikdo (režie Jaco Van Dormael, Kanada, Belgie, Francie, Německo, 2009)
Sobota 5. prosince 1610 — Tradiční Mikulášská pro děti v KC Kampa
Úterý 23. listopadu od 2000 — filmový klub KCK: For Semafor (režie Miroslav Janek, ČR, 2010)
Úterý 9. listopadu od 2000 — filmový klub KCK: Agrippo znovuzrozený (režie Dan Krameš, ČR, 2009)
Pátek 5. listopadu 1000–1130 — Zdravá výživa a zelené potraviny —
přednáška pro maminky a tatínky

Úterý 2. listopadu od 1900— EXPO 2010 Šanghaj, beseda a diskusní podvečer
letáček programu na listopad
Úterý 19. října od 2000 — filmový klub KCK: Architekt odpadu (režie Oliver Hodge, Velká Británie, 2007)
Středa 6. října 1400–1800
Den otevřených dveří


Pondělí 4. říjnaZahájení provozu KCKampa pro školní rok 2010/2011


Čtvrtek 23. září od 1830 — Setkání s Čestmírem Sosnovcem, pěstitelem bonsají, tvůrcem japonských zahrad, propagátorem čajového obřadu, malby tuší, ...

Léto 10 v klubovně:


Prázdniny (červenec a srpen), v září rekonstrukce Školičky


Jaro 10 v klubovně:


Sobota 26. června od 1200 do 1900 — United Islands — Festival volného času:
výtvarné dílny a workshopy pro děti
Pátek a sobota 18. a 19. června — RefuFest — občanské sdružení Berkat
pořádá již 5. kulturně společenský dvoudenní happening
Úterý 15. června od 2000 — filmový klub KCK: Anna v přední linii (režie Masha Novikova):
dokument o Anně Politkovské
Úterý 8. června od 1700 — Vernisáž výstavy studia Oáza
Úterý 25. května od 1830 do 2200— Velká sýrová nakládačka IV Ochutnávky, hodnotné (nejen) sýrové ceny, DJ David Štěrbáček — registrace nakládačů na syrova.nakladacka@centrum.cz do 14.5.
Čtvrtek 20. května od 1830 — Lze hovořit o islamizaci Evropy? A dobývá se islám do otevřených dveří? Pozvání přijal arabista a filosof Zdeněk Muller (http://muller.blog.idnes.cz).

Úterý 18. května od 2000 Promítání a debata s fotografem Štěpánem Honem o jeho zážitcích ze závodů psích spřežení v Norsku
Pátek 14. května od 1800 Beseda s polárníkem Jardou Pavlíčkem
Úterý 11. května od 2000 — filmový klub KCK: Nepřátelé národa (režie Rob Lemkin)
Pátek 7. května od 1500 — Vernisáž výstavy výtvarného spolku Hruška: „Roční období“
Úterý 4. května od 2000 — filmový klub KCK: Porodní plán (režie Gabriela Kontra, Kateřina Kačerovská)
Úterý 27. dubna od 1900 — Workshop: Korálkování — keltované šperky

Sobota 24. dubna od 1600 — Divadlo Z Praku: Červená Karkulka
Čtvrtek 22. dubna od 1930
Debata o Češích a Francouzích s panem Fabricem-Martinem Plichtou

Úterý 20. dubna od 2000 — filmový klub KCK:
Včely letěly krásně
(režie Karel Čtveráček)
Sobota 10. dubna od 1600 — Divadélko Romaneto:
Jak pan Slepička a paní Kohoutková malovali vajíčka

Úterý 6. dubna od 2000 — filmový klub KCK:
Modigliani
(režie Mick Davis)
Úterý 23. března od 2000 — filmový klub KCK:
Zapomenuté transporty: IV. DÍL — POLSKO
(režie Lukáš Přibyl)

Zima 10 v klubovně:


Pátek a sobota, 19.–20. března Kampa střed světa
Slavnost, konference, pouť a happening na oslavu jedinečnosti KAMPY


Úterý 9. března od 2000 — filmový klub KCK:
Zapomenuté transporty: III. DÍL — ESTONSKO
(režie Lukáš Přibyl)
Pondělí 2. března od 1900 — Cestování po Kirgistánu
Úterý 23. února od 2000 — filmový klub KCK: Auto*mat (režie Martin Mareček )

sobota 13. února od 1400 — Malostranský masopust (pořádá SOPMSH)
Úterý 9. února od 2000 — filmový klub KCK:
Zapomenuté transporty: II. díl — BĚLORUSKO
(režie Lukáš Přibyl) Následuje přednáška a diskuse

ůterý 2. února od 1800 — Workshop: Korálkování
Pondělí 1. února od 1900 — Vietnam (Marcel Winter)
Sobota 30. ledna od 1600 — Divadélko Romaneto: Příběhy pana Čudly
Úterý 26. ledna od 2000 — filmový klub KCK:
Zapomenuté transporty: I. díl — LOTYŠSKO
(režie Lukáš Přibyl)
Úterý 19. ledna od 2000 — filmový klub KCK: MAIN HOON NA / Jsem s tebou (režie Farah Khan)
Úterý 12. ledna od 2000 — filmový klub KCK: Jan Klusák – Axis temporum (režie Dan Krameš)

archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 09 v klubovně:


Sobota 26. prosince 1400 — Zpíváme koledy v lidovém pojetí na náměstí Na Kampě



Čtvrtek 24. prosince 1500 — Zpíváme koledy pod Karlovým mostem



Středa 23. prosince odpoledne — Rybova Vánoční mše na náměstí
Na Kampě (vedle Karlova mostu)



Neděle 20. prosince 1600 — Zpívání pod Karlovým mostem



Úterý 15. prosince od 1800 — Předvánoční dětský filmový klub KCK:
Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
(režie Jiří Bárta)
Neděle 13. prosince 1400 — Plavení světel se Sv.Lucií v KC Kampa
Sobota 12. prosince 1500–1700 — Adventní malostranské zpívání
na náměstí Na Kampě (vedle Karlova mostu)




Úterý 8. prosince 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Domov (režie Margareta Hruza)
Neděle 6. prosince 1900 — Vánoční koncert Muziky Špalíček Praha v kostele Na prádle



Sobota 5. prosince 1700–2000 — Rozsvěcení malostranského vánočního stromečku
na náměstí Na Kampě (vedle Karlova mostu)




Sobota 5. prosince 1630 — Tradiční Mikulášská pro děti v KC Kampa
Úterý 1. prosinec 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Afoňka už nechce pást soby
(režie Martin Ryšavý)
Úterý 24. listopadu 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Karamazovi (režie Petr ZELENKA)
Sobota 21. listopadu 1900 První Malostranský Candrbál (Baráčnická Rychta)
Pátek 20. listopadu 16 00 Vernisáž výstavy v herně KC — Tisk linorytů na textil
Úterý 10. listopadu 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Babička (režie Zuza PIUSSI)

Středa 11. listopadu 1800 — Beseda s ekonomem Tomášem Sedláčkem


Úterý 3. listopadu 2000 — Filmový klub Komunitního centra: MILOŠ FORMAN: CO TĚ NEZABIJE...
(režie Miloslav ŠMÍDMAJER)
Neděle 1. listopadu Seminář CHCETE PRO SVÉ DÍTĚ TO NEJLEPŠÍ?
  900–1200 — Jak se s dětmi (ne)učit
1300–1530 — Jak vést děti k pozitivnímu přístupu k životu

Středa 28. října 1400–... Dialog kultur 2009 — KC Kampa a Kavárna Mlýnská: Festival věnovaný střetávání a prolínání rozličných kultur, jazyků a náboženství v České republice.
Středa 28. října 1400–1700 — Multikulturní odpoledne pro děti: Africká dílna, Čínská dílna, Libanonská dílna, Rumunská dílna, Ruská dílna, Vietnamská dílna


Úterý 20. října 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Romance a cigarety (režie John Turturro)
Sobota 17. října od 1600 — divadelní spolek "KRASOHLED": LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA
Úterý 13. října 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Česká RAPublika (režie Pavel Abrahám)
Úterý 6. října 2000 — Filmový klub Komunitního centra: Muž na laně (režie James Marsh)

Léto 09 v klubovně:


konec srpna a celé září -- FILMOVÝ KLUB NA NÁPLAVCE U HERGETOVY CIHELNY – promítání filmů každý den (21.8.--30.9.) od 2015 (BIOGRAF LETNÍ POLOHA – Petr POŠVIC, kavárna Mlýnská a KCKampa)
Sobota 19. září PRVNÍ MALOSTRANSKÉ VINOBRANÍ (odpoledne v parku Kampa)
a DOZVUKY HORŇÁCKÝCH SLAVNOSTÍ (večer v Baráčnické rychtě)
pondělí 14. září 1900— Ukázková hodina zdarma — orientální tanec
pro záčátečnice kurz pak každé pondělí

čtvrtek a pátek 11. a 12. září — RefuFest — občanské sdružení Berkat pořádá již 4. ročník kulturně společenského happeningu
19.–21 července — TEATROTOČ 2009 — festival pouličního divadla na Kampě pod Mostem
Neděle 21. června od 1400 do 22 00 — TataFest

Jaro 09 v klubovně:


Sobota 20. června od 1100 do 1900 — United Islands of Prague
Výtvarná, keramická a hudební dílna, jarmark a další aktivity pro děti i dospělé
Úterý 16. června 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Dítě (režie Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne)
Neděle 14. června od 1400 do 1700 — Poznávejme Čínu
Zábavný i poučný program pro malé i větší děti (pořádá Česko-čínská společnost)
Úterý 9. června 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Persepolis (režie Vincent Paronnaud)
Neděle 7. června od 1000 do 1700 — SEMINÁŘ Jarky Dvořákové a Jany Pištorové
Mezilidská komunikace : jak lépe vycházet s lidmi
Sobota 6. června od 1600 — Anima Candida: Pohádky z kouzelného kabátu
Úterý 2. června 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Vítejte v KLDR (režie Linda Jablonská )
Sobota 30. května od 1600 — Asociace DAMM: Žabí příběhy
Úterý 26. května od 1600 — Vernisáž výstavy studia Oáza
Úterý 19. května 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Grbavica (režie Jasmila Zbanic)
Pátek 15. května od 1830 — Vernisáž výstavy Trochu jinýma očima
— Čtvrtek 14. května od 1400 do 1800
— Den otevřených dveří KCKampa


Úterý 12. května od 1830 do 2230— Velká sýrová nakládačka —
Ochutnávky, hodnotné (nejen) sýrové ceny, DJ David Štěrbáček

Středa 6. května od 1000 — Rodičovský klub: Aromatoterapie
Přednáší: Veronika Čížková, (prosíme, potvrďte účast!)
Úterý 5. května 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Občan Havel (režie Pavel Koutecký, Miroslav Janek)
Úterý 5. května od 1430— Svátek matek — zpívat a tančit budou
děti ze ZŠ Malostranská pod vedením paní vychovatelky Terezie Omesové.
Zároveň bude zahájena výstava obrázků


Čtvrtek 30. dubna — Malostranské čarodějnice
na Kampě pořádá SOPMSH
Úterý 28. dubna 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Distrikt! (režie Áron Gauder)
Neděle 26. dubna od 1000do 1700 — SEMINÁŘ Jarky Dvořákové a Ireny Librové
Sebepoznání, rozvoj profesního a soukromého života
Úterý 21. dubna 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Sluneční stát (režie Martin Šulík)
Sobota 18. dubna od 1600 — Divadlo Marky Míkové: Táta s mámou, máma s tátou
Středa 15. dubna od 2000 do 2100 — Aerobic s Terkou — ukázková hodina zdarma
Středa 15. dubna od 1000 — Rodičovský klub: Dětská výživa
Přednáší: Barbora Pachtová, nutriční poradkyně, studio Proměna
Úterý 14. dubna 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Interview podle van Gogha (režie Theo Van Gogh)
Úterý 7. dubna 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Ivetka a hora (režie Vít Janeček)
Neděle 5. dubna od 1500 — Vernisáž výstavy Li Čching-čao a křest CD knihy
Kulturní společnost Miroslava Beňáka—Polabský Zlatý pruh: celý článek vystavují: Petr Hejtman, Miloš Kim Houdek, Jitka Houdková, Radka Kulhánková, Miroslav Schmidt, Kateřina Vodňanská, Karel Vodňanský
Sobota 4. dubna od 900do 1600 — SEMINÁŘ
Kde brát, abych mohl dávat, Středisko náhradní rodinné péče
Pátek 3. dubna od 1600 — Rodičovský klub: Síla zelených potravin
Přednáší: Dita Ebrová , poradkyně v oblasti životního stylu
Úterý 31. března 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
René (režie Helena Třeštíková)
Neděle 29. března 1400 na stanici metra Malostranská / Klárov
VYNÁŠENÍ MORANY z Karlova mostu

Neděle 29. března od 1000do 1700 — SEMINÁŘ: Antistresový
přednáší Mgr. J. Dvořáková, J. Pištorová

Úterý 24. března 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Shortbus (režie John C. Mitchell)
Neděle 22. března Seminář CHCETE PRO SVÉ DÍTĚ TO NEJLEPŠÍ?
  900–1200 — Jak se s dětmi (ne)učit
1300–1530 — Jak vést děti k pozitivnímu přístupu k životu

Pátek a sobota 20.–21. března
Kampa střed světa Slavnost, konferenci, pouť a happening
na oslavu jedinečnosti KAMPY


Zima 09 v klubovně:


Úterý 17. března 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Kachní sezona (režie Fernardo Eimbcke)
Sobota 14. března od 1600 — Divadélko Romaneto: Velikonoční pohádka
Pátek 13. března od 1600 — Rodičovský klub: Dětská výživa
Přednáší: Barbora Pachtová, nutriční poradkyně, studio Proměna
Úterý 10. března 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Grbavica (režie Jasmila Žbanić)
Neděle 8. března 1900 — Zahájení nového kurzu Bubenické dílny s Lubomírem Holzerem
Sobota 7. března od 1600 — Divadélko Anima Candida: O malém rytíři Juráškovi
Čtvrtek 5. března 1800
Beseda Ireny Koutské s
poslankyní EP Janou Hybáškovou

Úterý 3. března 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Poustevna (režie O. Provazník, M. Dušek)
Sobota 28. února od 1600
Divadélko se Štěpánkou Glogarovou a s výtvarnou dílničkou

Úterý 24. února 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Control (režie Anton Corbijn)
Čtvrtek 19. února od 1930 — Rodičovský klub: Jak jsem se stala maceškou
Večerem provází: Mgr. Lenka Zajícová
Úterý 17. února 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Ukrutně šťastni (režie Henrik Ruben Genz)
Pondělí 16. února 1830 — Muzikoterapie s PaedDr. Lubomírem Holzerem
Sobota 14. února od 1600 — Divadélko Piškoti: O princezně a popletovi
Úterý 10. února 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Nadine (režie Erik de Bruyn)
Úterý 3. února 2000 — Filmový klub Komunitního centra:::
Havana blues (režie Benito Zambrano)
Čtvrtek 29. ledna 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 27. ledna 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Prolomit vlny (režie Lars von Trier)
Neděle 25. ledna 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Sobota 24. ledna od 1600 — Divadélko Anima Candida: Kde přespávají pohádky
Sobota 24. ledna od 930do 1130— Cvičení s Věrou — Powerjoga a cvičení s míči

     


Čtvrtek 22. ledna 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Středa 21. ledna 1900 ZA SLUNÍČKEM DO TANZÁNIE...
Aneb má první cesta do Afriky
s Lucií Rakušanovou


Úterý 20. ledna 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Nikde v Africe (režie Caroline Link)
Pondělí 19. ledna 1830 — Muzikoterapie s PaedDr. Lubomírem Holzerem
Neděle 18. ledna 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Čtvrtek 15. ledna od 1930 — Rodičovský klub: Snacha a tchýně
Večerem provází: Mgr. Martina Tichá
Čtvrtek 15. ledna 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 13. ledna 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Kurz negativního myšlení (režie Bard Breien)
Sobota 10. ledna od 1600 — Divadélko Romaneto: O dvanácti měsíčkách
Čtvrtek 8. ledna 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 6. ledna 1830 — "Chtěla jsem být cikánkou..." beseda s Pavlou Jazairi

archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 08 v klubovně:


Pondělí 22. prosince 1400 — vernisáž výstavy prací klientů organizace Modrý klíč
Čtvrtek 18. prosince 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 16. prosince 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
4 věci (režie Václav Švankmajer, Markéta Válková, Marta Hrubá, Jan Gogola ml.)
Pondělí 15. prosince 1830 — Muzikoterapie s PaedDr. Lubomírem Holzerem
Neděle 14. prosince 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Sobota 13. prosince Plavení světel Oslavy svátku svaté Lucie
1400
jarmark, výtvarné dílny pro děti i dospělé
1800 PRŮVOD SV. LUCIE — pouštění světýlek po řece


Čtvrtek 11. prosince 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 9. prosince 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Čokoláda (režie Lesse Hallström)
Neděle 7. prosince od 1000do 1700 — Mezilidská komunikace
jak lépe vycházet s lidmi celodenní seminář

Neděle 7. prosince 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
tek 5. prosince 1600 — Mikuláš — i letos navštíví naše Komunitní centrum
Mikuláš, čerti a andělé
(rezervace účasti na telefonu 775 260 202 (ne SMS))
Čtvrtek 4. prosince 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 2. prosince 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Nebe nad Berlínem (režie Wim Wenders)
Neděle 30. listopadu 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Čtvrtek 27. listopadu 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 25. listopadu 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Král Ubu (režie F.A. Brabec)
Úterý 25. listopadu 1930 — Koncert našeho pěveckého sboru KAMPÁNI
v kostele Na Prádle:

Pondělí 24. listopadu 1830 — Muzikoterapie s PaedDr. Lubomírem Holzerem
Neděle 23. listopadu 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Sobota 22. listopadu 1700 — Magie Karlova mostu a Kampy:
vycházka s Břetislavem Hlasem

Sobota 22. listopadu od 1000do 1200— Cvičení s Věrou

     


Čtvrtek 20. listopadu od 1930 — Rodičovský klub: Arteterapie — Mandaly
Večerem provází: Mgr. Michaela Černá
Čtvrtek 20. listopadu 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 18. listopadu 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Lepší už to nebude (režie James L. Brooks)
Neděle 16. listopadu 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Sobota 15. listopadu Seminář CHCETE PRO SVÉ DÍTĚ TO NEJLEPŠÍ?
  900–1200 — Jak se s dětmi (ne)učit
1300–1600 — Jak vést děti k pozitivnímu přístupu k životu

Čtvrtek 13. listopadu 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 11. listopadu 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Volver (režie P. Almodovar)
Neděle 9. listopadu 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Čtvrtek 6. listopadu 1800 — Africké bubny s Jakubem Severinem
Úterý 4. listopadu 2000 — Filmové projekce Komunitního centra:::
Ženy proměny (režie: Erika Hníková)
Neděle 2. listopadu 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Úterý 28. října 2000 Filmové projekce Komunitního centra:::
Perličky na dně
(režie Jiří Menzel, Jan Němec, Evald Schorm, Věra Chytilová, Jaromil Jireš)
Neděle 26. října 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Čtvrtek 23. října od 2000 — Rodičovský klub: Mají děti doma pomáhat a proč?
Lektorka: Mgr. Milada Kroutilová
Úterý 21. října 2000 Filmové projekce Komunitního centra:::
Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí
(režie Pavel Göbl a Roman Švejda)
Pondělí 20. října 1830 — Muzikoterapie s Lubomírem Holzerem
Úterý 14. října 2000 Filmové projekce Komunitního centra:::
Tajnosti
(režie Alice Nellis)
Středa 8. října 19 00 — Fotografie z cest: Bali a Jáva:::
Julien Nicault a Barbara Kopecká

Úterý 7. října 2000 Filmové projekce Komunitního centra:::
Můj architekt Louis Kahn
(režie Nathaniel Khan)
Neděle 5. října 1900 — Bubenická dílna s Lubomírem Holzerem
Sobota 4. října 1300–1700 — DIALOG KULTUR 2008: Sousedé od vedle
(Pořádá Multikulturní centrum)
Úterý 23. září 1930 — Muzikoterapie s Lubomírem Holzerem (ukázková hodina)
Sobota 20. září 1200–1800 — Sobotní Sokolení, doprovodný program výtvarná dílna
Čtvrtek 18. září od 1800 — Syndrom odcizeného dítěte, beseda,
pořádá Český helsinský výbor

Středa 17. září od 1900: Formosa — Půvabný ostrov u čínských břehů. Beseda se sinoložkou Doc. Olgou Lomovou.

Na začátku školního roku
jsme Školičku vybavili
bezbariérovým přístupem



Léto 08 v klubovně:


Pátky 4. a 18. července od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem

Jaro 08 v klubovně:


Pátek 27. června 1700:
Dopoledne herna uzavřena — jdeme si pro vysvědčení. Večer Rozloučení se školou u táboráku

Sobota 21. června
od 1200 do 1800
— United Islands of Prague
od 1200 Divadélko Romaneto: Pejsek a kočička jdou na koncert
a Výtvarná a hudební dílna

Pátek 20. června od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Středa 18. června 1900: Výtvarná dílna – textilní tvorba. Tisk přes šablonu, monotisk, sprejování, malba volnou rukou. S sebou: triko či jiný textil z přírodních materiálů
(cena 80 Kč rezervace na kckampa@volny.cz, tel: 777 744 341)
Středa 11. června 1930
Mauritánie: Demokracie — a jak dál?
Promítání a beseda s JANEM CZERNÝM

Sobota 7. června 1000—1200: cvičení s overbally, powerjóga
(120 Kč, rezervace na kckampa@volny.cz, tel.: 777 744 341)
Pátek 6. června od 1800 — S tátou v jednom ohni – táborák, opékání buřtů, dobrodružná výprava za pokladem (součást kampaně Sítě mateřských center Táta dneska frčí)
Pátek 6. června od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Čtvrtek 29. května od 1930 — Rodičovský klub:
Sourozenecké vztahy a konflikty a jak k nim přistupovat
Přednáší: Mgr. Milada Kroutilová

Úterý 27. května od 1630 — Vernisáž výstavy výtvarných prací klientů občanského sdružení OÁZA (výstava potrvá do 21.6.)
Úterý a středa 20. a 21. května od 1930 — Rodičovský klub 2x na téma:
Nezbytné versus rutinní a preventivní zákroky při fyziologickém porodu
Přednáší: 20.5. Ivana Königsmarková, 21.5. Dr. Rucková

— Čtrtek 15. května od 1400
— Den otevřených dveří KCKampa



Utery 13. května od 1800 — Velka sýrova nakládačka

Čtvrtek 17. dubna od 1930 — Rodičovský klub: Arteterapie — Mandaly
Přednáší: Mgr. Michaela Černá

Čtvrtek 10. dubna od 1830
Aleš Vašíček: Putování Libyí ve stopách Františka Elstnera

Ve středu 9. dubna odpoledne nás navštívily v rámci projektu The Grassroots Women´s International Academy spřátelené matky ze Španělska a Polska.
Sobota 5. dubna — Seminář pro rodiče:
  830–1130 Jak se doma s dětmi (ne)učit
1230–1530 Jak vést děti k pozitivnímu přístupu k životu

Středa 2. dubna od 1930 — cyklus Vzdělávací projekce Komunitního centra:
Je třeba zabít Sekala


Středa 2. dubna 1600–1800
Seminář pro rodiče: Baby Signs — Znaková řeč pro batolata

přihlášky: Lada Jiskrová: lada.spark@mac.com
Pátek 28. března od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Čtvrtek 27. března od 1930 — Rodičovský klub: Ukázka relaxačních technik III. Psychowalkman, odbourávání stresu, trémy... Přednáší Mgr. Zina Vondrejsová

Zima 08 v klubovně:


Středa 19. března od 1930 — cyklus Vzdělávací projekce Komunitního centra:
Švankmajerovi Šílení

Pátek 14. března od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Čtvrtek 13. března od 1930 — Rodičovský klub: Dítě s autismem vhodnou péčí ke zdárnému vývoji. Přednáší Perchta Kazi Pátá
Středa 5. března 1900 — Vernisáž výstavy fotografií Kristýny Fialové: Uprchlíci v Srbsku
Středa 5. března 1300– 1500
Seminář pro rodiče: Baby Signs — Znaková řeč pro batolata

Čtvrtek 28. února od 1930
Rodičovský klub: Ukázka relaxačních technik II. bioenergetika

Středa 27. února od 1930 — cyklus Vzdělávací projekce Komunitního centra:
Nový svět Terrence Malicka

Pátek 15. února od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Středa 13. února od 1900 — Workshop: drátkování — výroba šperků z drátků

Sobota 9. února od 1000 do 1200— cvičení Poweryogy a Pilatesovy metody
Čtvrtek 7. února od 1000— ZAHÁJENÍ KURZU ORIENTÁLNÍHO TANCE
Pondělí 4. února od 1900
Odpovědi Václava Moravce


Úterý 29. ledna od 1930 — cyklus Vzdělávací projekce Komunitního centra:
FRANCOIS TRUFFAUT, Nikdo mě nemá rád

Čtvrtek 24. ledna od 1930 — Rodičovský klub Odcizení v rodině
přednáší: Mgr. Ján Lukány

Pátek 18. ledna od 1800 — Bubnování s Dennisem Lammasem
Čtvrtek 17. ledna od 1930 — Rodičovský klub Školní zralost
přednáší: Mgr. Dagmar Boučková

Úterý 15. ledna od 1930 — cyklus Vzdělávací projekce Komunitního centra:
NOVÁ STRAŠIDLA — Režie: Mario Monicelli, Dino Risi, Ettore Ecola

Úterý 8. ledna od 1900
Judaismus v Čechách na prahu 21. století — debata s Leo Pavlátem, ředitelem Židovského muzea v Praze

archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 07 v klubovně:


Neděle 16. prosince od 1600
Módní přehlídka — Iva Cibulková —
originální a pohodlné oblečení pro těhotné a kojící maminky

Čtvrtek 13. prosince od 1930
Rodičovský klub Jak zvládat stres; ukázka relaxačních technik
Povede Martina Tichá

Středa 12. prosince od 1830
Jan Czerný — Alžírsko
(arabsky الجزائر, Alžírská demokratická a lidová republika) — země, potácející se mezi extrémy

Úterý 11. prosince od 1930
Vzdělávací projekce Komunitního centra: Šepoty a výkřiky Ingmara Bergmana

Čtvrtek 29. listopadu od 1830
Debata o Praze s ing. arch. Ondřejem Šefců

Úterý 27. listopadu od 1930
Vzdělávací projekce Komunitního centra: Řeka smrti — vlk samotář a mládě
režiséra Kenji Misumiho

Čtvrtek 22. listopadu od 1930
Rodičovský klub — Autismus; Přednáší Perchta Kazi Pátá

Středa 21. listopadu od 1830
Ladislav Kopecký — Mongolsko, Čína a Taiwan
— cestovatelské postřehy autora knihy Putování čtyřmi kontinenty za 80 dní
Středa 20. listopadu 1700
Sousedka paní Alena Doležalová zve na vernisáž výstavy v Muzeu hlavního města Prahy
Medvídci a medvědi

Úterý 20. listopadu od 1930
Vzdělávací projekce Komunitního centra: Amatér režiséra Krzysztofa Kieslowského

Středa 14 . listopadu od 1900
Karneval rozmanitosti — film Soňa a její rodina
Následuje koncert romské hudby

Čtvrtek 8. listopadu od 1930
Rodičovský klub — Šikana; Přednáší PhDr. Markéta Šauerová

Úterý 6. listopadu od 1830
Literární večer s Alexandrem Klimentem

Čtvrtek 1. listopadu od 1930
Vernisáž výstavy Mio Pinocchio — Jano Kolesár

Úterý 30 . října od 1900
Karneval rozmanitosti — filmy Jak motýl a Netolerance — Ivan

Úterý 23. října a středa a 24. října od 1900
Další filmy Karnevalu rozmanitosti — Teď jsem volná a Most přes Wadi

Úterý 16. října od 1900
Film Karnevalu rozmanitosti — Ďáblovo hřiště

Čtvrtek 11. října od 1930
Rodičovský klub — Krize středního věku

Večerem budou provázet Mgr. Martina Tichá a Mgr. Karolína Peake
Filmový
Karneval rozmanitosti
bude zahájen
v úterý 9. října v našem KC

Středa 19. září od 1830
Polárník Jaroslav Pavlíček a jeho Křeslo pro hosta

Jaroslav Jiruš bude hovořit na téma „Radioamaterský unikát — ecospojení se všemi kontinenty z Antarktidy
Úterý 4. září od 1830
Literární večer s Ludvíkem Vaculíkem


Léto 07 v klubovně:


Poslední týden prázdnin jsme se sešli, abychom se vrhli mezi barvy a štětce a Mateřské a komunitní centrum Kampa vylepšili. Malovali dospělí i děti a všem to šlo bezvadně od ruky. Samozřejmě, jelikož jsme velmi tvůrčí a nadšení, neskončili jsme jen u malování, ale šikovné maminky a babičky ušily nové závěsy, potahy na matrace, vypraly a nažehlily deky, kapsáře atd. Tatínkové zase opravili hračky, pomohli s instalací světel, nástěnek a nábytku.

Komunitní centrum Kampa zahajuje další rok besedou s Ludvíkem Vaculíkem
Olga Lomová, 15. srpna 2007, psáno pro zářijové číslo měsíčníku Městké části Prahy 1

Když jsme loni v září v Listech Prahy 1 oznamovali zahájení činnosti občanského sdružení Komunitní centrum Kampa, pouštěli jsme se s nadšením do práce, avšak upřímně řečeno nikdo si nebyl jistý, jak to všechno dopadne. Po roce vidíme, že jsme to dokázali. Mateřské centrum i klubovna fungují, jako by tu byly odjakživa. Přispívá k tomu ideální poloha naší „školičky“ se vzdušnými a světlými prostorami hned vedle dětského hřiště v parku na Kampě. Vedle okruhu místních maminek a sousedů, kteří se u nás scházejí pravidelně, často a rádi vítáme i přespolní.


Jaro 07 v klubovně:


Středa 27. června od 1800
Městská policie a obyvatelé Malé Strany


Středa 20. června od 1800
Marek Havlíček: Mongolsko, Burjatsko a Burjati


Středa 6. června od 1800
POSLEDNÍ ZEMĚ, ANTARKTIDA
Polárník Jaroslav Pavlíček a jeho Křeslo pro hosta, pro Marka Orko Váchu


Středa 23. května od 1800
Lucie Solfronková: Tance z hor, džungle a rýžových polí


Středa 9. května od 1800
Vojtěch Votýpka, Barbara Kopecká: Projekce studentských filmů:


Středa 18. dubna od 1800
Barbora Šebová: Romové — tradiční a moderní kultura:

přednáška z cyklu Romové, večer s hudbou.

Středa 4. dubna 18 hod--vernisáž výstavy.
Kim Houdek
ZRCADLENÍ CESTY / Obrazy a básně /
Úvodní slovo o staré čínské básni Sin sin ming — Verše důvěřující mysli
přednese Olga Lomová.
O vlivu čínského umění na českou kulturu
promluví Věra Jirousová.

(výstava prodloužena do 28. června)

Během března: Výstava fotokoláží (Akademie úmění v Banské Bystrici) —
Série sedmi komorních výstav realizovaných ve stejném čase na různých místech Prahy (MC Kampa, Unijazz, U Hrabala, Na Měsíci, Klub Vrtule...)

Středa 21. března od 1800
Milan Smrž: Česká republika je obnovitelná

"Na rozdíl od oficiálních proklamací má ČR slušný potenciál obnovitelných zdrojů energie"
Středa 21. března od 1600
Ivana Königsmarková: Porodit je normální

přednáška nejen pro budoucí maminky, ale i tatínky

Zima 07 v klubovně:


Středa 7. března od 1800
Juraj Hanuliak: Moderní Teherán

V poslední době se v médiích objevuje obraz Íránu, který náš divák beze zbytku přijímá. Je to zobrazování útlaku, zla a hrozby. To, že se skutečnost opět poněkud liší od mediálního obrazu a jak se vlastně žije nejen mladým v islámské republice, Vám přiblíží Juraj Hanuliak, student Ústavu Etnologie FF UK, který v Íránu strávil opakovaně několik měsíců.
Středa 21. února od 1800
Olga Lomová: Náboženství v dnešní Číně

Seznámíme se s rostoucím zájmem o náboženství v současné Číně. Hlavní pozornost zaměří přednášející na nové náboženské hnutí, o jehož pronásledování se hovoří ve světových sdělovacích prostředcích, a které představuje duchovní život v současné Číně ve vší jeho rozporuplnosti. Přednášku doplní fotografie a další obrazový materiál. Následovat bude beseda.
Středa 7. února od 1800
Barbora Šebová
; ROMOVÉ — HISTORIE, KULTURA, JAZYK :
Historie, kultura, jazyk a život — ukázky tvorby.

Středa 24. ledna od 1800
Pavel Pěnkava
(sociální kurátor pro Prahu 1); BESEDA O BEZDOMOVECTVÍ:
Budeme si povídat o historii, příčinách a způsobech pomoci lidem bez domova.
Středa 10. ledna od 1800
Eliška Motlová; PROMÍTÁNÍ Z ALTAJSKÉ REPUBLIKY:

a také vyprávění o lidech a podmínkách života na Altaji
zobrazit celý článek


archív akcí: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006


Podzim 06 v klubovně:


Středa 6. prosince od 1800
Zdeněk Thoma, Michal Thoma a Olga Lomová; Povídání o Čaji:

O historii čaje, o čaji v různých kulturách a také o kultuře čaje.
Dojde i na to, jak vařit a jak vychutnat pravý oolong z Taiwanu.

Středa 22. listopadu od 1800
Milan Smrž; Mé srdce leží v Zambii:

Multimediální povídání Milana Smrže o rozvojové pomoci České republiky v Zambii, kobře v kuchyni a královské audienci.


8. listopadu od 1800
Beseda s Mgr. KARLEM ŽROUTEM,

vedoucím odboru dopravy a životního prostředí městské části praha 1

 

 

 


 

© 2006–2012 Komunitní centrum Kampa