neznámý autor, akvarel, kolem 1840, výřez, z Kateřina Bečková--Zmizelá Praha

Úterý 6. ledna od 1830

Chtěla jsem být cikánkou...
Beseda s Pavlou Jazairi

Pani Pavla Jazairi, cestovatelka, spisovatelka a redaktorka Českého rozhlasu, se narodila na sklonku války české mamince a holandskému otci v alsaském Mulhouse.

Do šestnácti let cestovala mezi Paříží a Prahou, než se tamtéž rozhodla žít a studovat. O čtyři roky později nastupuje do Československého rozhlasu - zahraničního vysíláni pro frankofonní Afriku, odkud po roce 1968 z politických důvodů odchází. Pracuje jako prodavačka, později jako tlumočnice. Zajímá se o rozvojové země a píše (nakladatelství Orbis, později Panorama).

Na pozvání holandského bratra opakovaně cestuje, především do Afriky. Roku 1990 se vrací do rozhlasu jako redaktorka zahraničního zpravodajství. Celkem vydala Pavla Jazairi sedm knih, ve všech se zabývá tematikou rozvojových zemi: Sahara všedního dne, Setkáni v buši, Cesty za Afrikou v protisměru, Izrael a Palestina, Palestina a Izrael, Egypt, Egypt (spolu s Jiřím Hulou). Naposledy vyšly její dvě práce o Indii - V Indii a V severní Indii.

Zájemce o setkání s pani Pavlou Jazairi prosím, aby se vzhledem k očekávanému zájmu předem přihlásili buď prostřednictvím sms nebo emailem.

Irena Koutská
+420 606 711 846, irena.koutska@centrum.cz

 

© 2006–2012 Komunitní centrum Kampa