neznámý autor, akvarel, kolem 1840, výřez, z Kateřina Bečková--Zmizelá Praha

Mikulášská v MC Kampa

úterý 5. prosince 2006 k nám přišel Mikuláš. A nebyl to ledajaký Mikuláš, byl totiž první, který patřil jen a jen dětem z Mateřského centra Naše Kampa. Byl vysoký, rozvážný a jak se na Mikuláše patří, ke všem dětem stejně spravedlivý. A proto si každé z dětí odnášelo spoustu dárečků a sladkostí, které jim, společně s nebeskými Anděly a pekelnými Čerty, během pozdního odpoledne nadělil.

Mateřské centrum bylo toho dne otevřeno jak dopoledne v běžných hodinách, tak odpoledne, kdy děti, které se nejvíce těšily, mohly již od 15:00 trávit čas se svými rodiči v herně a poté se přesunout do klubovny, kde se v půl páté zjevil tolik očekávaný Mikuláš s pomocníky. Většina dětí, od těch úplně nejmenších, po děti školního věku byla statečná, čertů se nebála. Větší děti krásně přednášely básničky a písničky zpívaly jak zjednané . Pro ty, které se přeci jen čertovského hudrování a bělovousého pána trochu lekly, byla po celou dobu otevřena herna, kde si mohly hrát s hračkami, rodiče si zde mohli vypít kávu a čaj.

Jsme rádi, že naše první Mikulášská proběhla v tak hojné účasti a už se těšíme, až vás budeme moci pozvat na další akci v našem centru.

© 2006–2012 Komunitní centrum Kampa