neznámý autor, akvarel, kolem 1840, výřez, z Kateřina Bečková--Zmizelá Praha
>>> Mateřské centrum >>> Projekt Herna
  °  Kroužky   °  Kampík   °  Archív akcí v MC   °  Příměstské tábory   °  Projekt Herna   °  

Milí rodiče, děti, příznivci KC Kampa,

máme za sebou půlroční Projekt Herna KC Kampa. Během této doby jsme se pokusili, díky sbírce mezi našimi návštěvníky a příznivci KC Kampa, vybrat dostatek financí, abychom dětem a rodičům, kteří zavítají na Malou Stranu a na Kampu, obnovili a opravili hernu, která byla dosud vybavena pouze z vyřazených věcí mateřských škol a ve stavu, který nevyhovoval našim nejmenším návštěvníkům.

Celková částka kterou se během sbírky podařilo vybrat se vyšplhala na 39 348,- Kč

I když se nám nepodařilo získat plánovanou částku, jsme vděční za každý příspěvek, který jsme s velkou rozvahou do opravy herny investovali. I přes nižší rozpočet se podařilo v herně opravit závady, nově vymalovat pestrými odstíny a zakomponovat příběh malostranských pohádek. Děti si nyní mohou hrát v krásném dřevěném domečku s mlýnským kolem pod obrázkem malostranských střech, Petřínské rozhledny a především pod ochranou vodníka Václava Vaněčka, místopřísežného a zplnomocněného vodníka na Čertovce.

Díky sponzorským darům našich návštěvníků, maminek s dětmi, které již odrostly kojeneckému věku, mohou rodiče nejmenších dětí využívat krásnou dřevěnou postýlku a zcela originální přebalovací pult.
Velice děkujeme za Vaši podporu během celého projektu a již se velmi těšíme, až nás přijdete navštívit.

Tým KC Kampa (září 2011)

Malá Strana je nejen kouzelné místo v centru města, ale také zde bydlí spousta pohádkových bytostí. Přijměte naše pozvání a seznamte se s nimi: Pohádkové bytosti Malé Strany

od 26. března do 31. května 2011
VYHLAŠUJEME SBÍRKU NA MALOSTRANSKOU POHÁDKOVOU HERNU

Zahájili jsme veřejnou sbírku na proměnu herny pro děti v KCKampa. Herna bude inspirovaná krásnou knihou pana Andreje Gjuriće Kam běží modrá liška. Pokud se podaří tento nadšený nápad realizovat, děti najdou v nové herně nejen mlýnský domeček, který bude hlídat vodník Václav Vaněček s kaprem Kuldou, ale kromě nových hraček třeba i Helenku hrající na flétnu a probouzející na jaře petřínské pramínky.

Požádali jsme pana Gjuriče o záštitu a on velmi rád souhlasil. Patronkou herny bude novinářka a spisovatelka Tereza Boehmová, která sama na Malé Straně vyrostla a téma jejích knih je velmi blízké rodičům i dětem. Více o patronech a kmotrech Projektu.
Návrh nové herny můžete vidět přímo v prostorách KC Kampa, na webových stránkách a vývoj projektu sledovat na Facebooku Komunitní a mateřské centrum Kampa.

JAK PŘISPĚT

Prohlédněte si naše návrhy, přijďte se podívat do KC Kampa na náš pestrý program a přispějte na dobrou věc. Staňte se pohádkovým hrdinou pro naše nejmenší.
Příspěvek lze předat osobně v KC Kampa, denně 9:30–18:00
nebo zaslat na účet: 145930399/0800.
Svou platbu označte Malostranská herna 2011.
Všichni naši dárci budou zveřejněni na našich webových stránkách (pokud si nebudete přát zůstat v anonymitě). Při vyšších částkách lze domluvit konkrétní formu spolupráce s KC Kampa. Na částky nad 1 000,- Kč vystavujeme darovací smlouvu.

Jako poděkování přijměte Vy a Vaše děti pozvání do našich prostor 1. června 2011 na dětské odpoledne plné soutěží, her a zábavy včetně vystoupení klauna Ferdy a na podzimní procházku krásnou a tajemnou Malou Stranou, komentovanou autorem knihy Kam běží modrá liška, který nás seznámí se všemi pohádkovými postavami, které mají na Malé Straně svůj domov.

Jsme připraveni na všechny Vaše dotazy na tel: 608 444 654, e-mailu: tereza.cechova@kckampa.eu nebo osobně v KC Kampa.Pohádkové bytosti Malé Strany a jejich přátelé

Vodník Václav Vaněček — místopřísežný a zplnomocněný vodník na Čertovce. Bydlí pod Karlovým mostem u prvního oblouku u sochy rytíře Bruncvíka a spravuje Vltavu od Smíchova přes Malou Stranu, část levého břehu včetně Čertovky.
Kapr Kulda — jediný kapr na Čertovce, chytrý, krásný, velký a tlustý. Lecos zná, nic ho nepřekvapí a do ničeho se nechytí.
Krysa Terezka — všudybylka, která všechno prošmejdí a v je doma čertoveckých vodách.
Oranžové okno — tajemné okno na náplavce na Kampě , které vidí dovnitř i ven a je velice moudré.
Mlžný kůň Kajetán — měkce a neslyšně našlapuje po malostranské dlažbě, dovede dát klid, tam kde je třeba, rozveselit toho, komu je smutno, potom se rozplyne s mlhou pod zámeckými schody.
Malostranští bubáci Bulín, Broukal a Chechták — zvláštností malostranských bubáků je, že mohou vzniknout kdykoliv a kdekoliv, jak si je lidé vymyslí, ale v té chvíli v ně musí také někdo uvěřit….
Skřítek Slaměnka z Vrtbovské zahrady a Havran Kramoliš ze Sovových mlýnů
Skřítci podzemních pramínků petřínských — pramenní mužíčci Vejvoda, Kalivoda a Pivoda, které Helenka probouzí dvou kouzelnou flétnou, aby zjara otevřeli pramínky a vypustili je z Petřína.

Vodníci Vltavští:

Vavřinec Velebný — Staroměstský vodník, sedává pod Křížovnickým náměstím
Věnceslav V.Vltavský — Novoměstský vodník, bydlí na Žofíně
Vojtěch — Podskalský vodník, bydlí na Výtoni
Vilém Vrbovec — Branický vodník
Vilma Vostrá — Modřanská vodnice
Vendelín Vlach — Libeňský vodník
Vít Vinárek — Trojský vodník


O knize Kam běží modrá liška

Pohádkové vyprávění z Malé Strany.
Čtyři příběhy, z nichž každý se odehrává v jiném ročním období, přibližují proměnlivou a pokaždé jinak okouzlující atmosféru Malé Strany, ale seznamují nás i s pohádkovými bytostmi, které na Malé Straně „odpradávna žijí“.
Jedna z nejkouzelnějších pohádkových knížek o pražských vodnících – vltavských i z Čertovky; a také o pražských strašidýlkách – bubácích.
Kouzelné čtení, u kterého se rodiče nebudou bavit o nic méně než ratolesti. Téměř povinná výchovná záležitost pro každého obyvatele Prahy bez rozdílu věku.


Patroni a kmotři Malostranské pohádkové herny

Tereza Boehmová — hlavní patronka projektu, novinářka a spisovatelka, autorka knih: Matka z cukru a oceli (2009) a aktuální knížky pohádek Zajíček Zlobílek, hluchý drak, natahovací Mařenka a jiné pohádky (2010), která sama na Malé Straně vyrostla.
Andrej Gjurić — autor knihy Kam běží modrá liška, převzal záštitu nad realizací herny
Jan Hřebejk — filmový, televizní a divadelní režisér (Šakalí léta, Pelíšky, Musíme si pomáhat, Horem pádem, Medvídek, Kráska v nesnázích, Nevinnost a další)
Jan Potměšil — divadelní a filmový herec (člen Divadelního spolku Kašpar — Růže pro Algemon, Richard III., filmová pohádka O princezně Jasněnce a létajícím ševci a mnoho dalších)
Michaela Maurerová — herečka a moderátorka (Moderátorka pořadu Letadlo a na tv stanici Óčko. Seriálové role — Ulice)
Radim Fiala — divadelní a filmový herec (Tmavomodrý svět, Tobruk, Stůj nebo se netrefí. Seriálové role — Ordinace v Růžové zahradě, Četnické humoresky)
Gábina Osvaldová — herečka a textařka (texty písní Láska je láska, Most přes minulost, Jampadampa a dalších; texty k muzikálovým hitům, porotkyně v soutěžích Česko hledá superstar a X Factor)
Simona Babčáková — divadelní a filmová herečka (Nuda v Brně, Nestyda, Děti noci, seriál Comeback)

Za podporu a příspěvek děkujeme:

Jindřich Pavliš — Vojanovy sady, spol. s r.o.
Petr Svoreň — Millennium Publishing s.r.o.
Radek Mikuláš — Dreamphoto
Tereza Boehmová
Radim Fiala
Karolína Peake
Petr Šustek — advokátní kancelář
Tým makléřů RE/MAX z Malostranského náměstí
Rodina Parpel, Lucia Šoralová, Zuzana Řeháková, Klára Kopecká, Iva Nachtmannová, Marta Pražáková, Lucie Pistorová, Pavel Michovský, Zuzana Boehmová, Helena Veselá, Lubomír Sojka, Rodina Závadova, Lenka Zušťáková, Ansámbl Baba, Zuzana Uhlířová, Marta Píšová, Silvie Koťátková, Milan Tulach, Vanda Lomecká, Roman Potoczny, Rodina Klimanova

Mediální partner:

Malostranské noviny

Projekt herna v médiích:

http://boehmova.blog.idnes.cz/c/180837/Tereza-Boehmova-patronkou-verejne-sbirky-na-detskou-hernu.html
http://boehmova.blog.idnes.cz/c/183908/Sbirka-na-novou-pohadkovou-hernu-KC-Kampa-byla-vyhlasena.html
http://www.praha1.cz

Tisková zpráva — KC KAMPA, 26.3. 2011:

Sbírka na novou pohádkovou hernu KC Kampa vyhlášena

V rámci festivalu Kampa střed světa 26.3. 2011 vyhlásila patronka, novinářka a spisovatelka Tereza Boehmová spolu s kmotry režisérem Janem Hřebejkem, hercem Janem Potměšilem a hercem Radimem Fialou začátek sbírky na novou pohádkovou hernu KC Kampa. Sbírka potrvá do 1.6. 2011, kdy bude oficiálně ukončena na Dni otevřených dveří KC Kampa s klauniádou a bohatým odpoledním dětským programem, kdy bude vyhlášena realizace projektu...
Další fotografie z vyhlášení sbírky viz http://www.dreamphoto.cz/galerie/reportaz-vyhlaseni-sbirky-pro-komunitni-centrum-kampa


 

 

 

 

 

 


 

© 2006–2012 Komunitní centrum Kampa